مقالات

چگونگی تعمیر شیرآلات توکار

 چگونگی تعمیر شیرآلات توکار

استفاده از فضای داخل دیوارهای ساختمان‌ها به‌منظور جایگذاری ملزومات شیرآلات و حذف قطعاتی از روی کار و اختصاص فضایی محدودتر به این ابزارهای ضروری تمامی ساختمان‌ها، تمهیدی است که با ورود فناوری و تولید و طراحی شیرآلات توکار امکان‌پذیر شد .

اگرچه تحولات شیرآلات و تغییر سبک آنها از روکار به توکار در جهت افزایش فضای در دسترس صورت گرفت،
اما نمی‌توان نقش معماری و دکوراسیون را در تحول و بالندگی این صنعت بی‌تأثیر دانست.

بدون توجه به علل پیدایش این ابزارآلات امروزه چگونگی تعمیر شیرآلات توکار مسئله‌ای است که استفاده از آن‌ها را با تردید روبرو ساخته است.

در زمان نصب شیرآلات توکار بخش عمده‌ای از آن در داخل دیوارها محبوس می‌شوند و این امر تعمیر آنها را نیازمند حضور متخصصانی می‌کند که سال‌ها در این حوزه به دانش و تجربه کافی دست‌یافته‌اند.

بازرگانی شریعتی در عرصه شیرآلات و تجهیزات سرویس‌های بهداشتی باقدرتی روزافزون واردشده و توانایی خود را در ارائه و تعمیر شیرآلات توکار نیز بااقتدار نشان داده است. ازاین‌رو اگر تمایل دارید در این زمینه به سراغ برندی معتبر رفته و نصب و تعمیر شیرآلات توکار خود را با بالاترین کیفیت دریافت نمایید، می‌توانید بر روی این شرکت حساب ویژه بازکنید

 

شیرآلات-توکار-مدرن

 

تعریف شیرآلات توکار:

 

اگرچه صنعت لوازم بهداشتی ساختمانی همیشه تحولات زیادی را پشت سر گذاشته اما طراحی شیرآلات توکار چنان عظیم جلوه نموده که به‌راستی دیگر دگرگونی‌ها را در برابر آن کوچک و ناچیز نمود.

در تعریف شیرآلات توکار می‌توان گفت شیرآلاتی که تمامی تجهیزات آن مانند کارتریج، دایورتر، لوله‌ها و … در درون دیوارها جانمایی شوند و از رؤیت آنها جلوگیری شود، در این دسته قرار می‌گیرند

شیرآلات برای اجرای بهتر دارای مکانیزه‌های پیشرفته‌ای هستند که اگر بخش عمده آن درون دیوار قرار گیرد، فضای فراوانی را برای اختصاص به دیگر تجهیزات ایجاد می‌نماید.
ازاین‌رو در صنعت شیرآلات توکار کوشیده شده تمامی قطعات به‌جز مغزی و دسته‌ها داخل دیوار تعبیه شوند و فضای بیشتر را برای طراحی المان‌های دیگر در اختیار معماران بگذارند. بدین ترتیب آن را تحولی بزرگ دانسته و از نحوه اجرای آن استقبال نموده‌اند.

البته در مرحله بعدی چگونگی تعمیر شیرآلات توکار مسئله‌ای بود که ذهن متخصصان این حوزه را به خود معطوف نموده و آن‌ها را برای کشف راه‌های جدید و به‌صرفه در این زمینه تشویق نموده است.

 

شیرآلات-توکار-ادرینا

 

دلایل نیاز به تعمیر شیرآلات توکار:

 

با افزایش علاقه عموم به سبک زندگی شهری، محدود شدن فضاها امری طبیعی است، ازاین‌رو ساختمان‌های امروزی با ابعادی کوچک‌تر طراحی و ساخته می‌شوند. با این رویکرد بهینه نمودن فضاها و استفاده حداکثری از مکان‌های مختلف در دسترس درون ساختمان‌ها، یک ترفند هوشمندانه در جهت رسیدن به بهترین بهره‌وری است.

خانه‌های بزرگ قدیمی را می‌شد با هر ابزاری تجهیز نمود، اما مساحت کوچک ساختمان‌های امروزی اعمال ظرافت‌های ویژه را در زمان طراحی می‌طلبد تا تمامی ابزارها به بهترین شکل ممکن در کنار هم چیده شده و علاوه بر کارایی لازم، مانعی بر سر راه هم نباشند

با توجه به این موضوع تجهیزات توکار با تنوع حیرت‌آور تولید و عرضه شدند و توانستند این هدف بزرگ را تا حد زیادی محقق سازند، اما این ابزارآلات نیز مانند هر وسیله دیگری به‌مرورزمان نیاز به تعمیر پیدا نموده و در کارایی آن خلل ایجاد می‌شود.

از دلایل رایجی که باعث می‌شود، مصرف‌کنندگان به تعمیر شیرآلات توکار نیازمند شوند را می‌توان به پوسیدگی، زنگ‌زدگی و خرابی اشاره نمود اما در بعضی‌اوقات نیز دارندگان این شیرها از رسوب گرفتن شیرآلات در ناحیه مغزی یا چکه کردن آب گله نموده و یا حتی تمایل دارند نمونه‌های قدیمی خود را با شیرهایی مدرن‌تر تعویض نمایند. درهرصورت اگر شیرها معیوب شده و باید قطعاتی از آن تعویض شوند یا به‌کل کارایی خود را ازدست‌داده و نیازمند نمونه‌های جدید هستند، حضور تعمیرکاران برای اعمال روش‌های خاص تعمیر در شرایط مختلف الزامی است.

 

تعمیر-شیر-توکار

 

همان‌طور که نصب شیرآلات توکار باید با دقت مضاعفی انجام شود، تعمیر آن نیز در حیطه‌ای تخصصی و دانش‌محور قرار می‌گیرد، زیرا کوچک‌ترین بی موالاتی سبب می‌شود، عمر مفید قطعات تعویض شده براثر جاگذاری ناقص پایین آمده یا باعث نفوذ آب به جداره‌های دیوار، کابینت و … شود. به‌هرحال شما به‌صورت کلی زمانی به تعمیر شیرآلات توکار احتیاج پیدا می‌کنید که نتوانید به‌خوبی از شیر آب خود استفاده نمایید، این موارد می‌توانند شامل پوسیده شدن واشر، سفت شدن شیر و عدم حرکت آن، تخریب سوپاپ دوش، خرابی مغزی شیرآلات، نشتی و آبریزی، خرابی سیفون و … باشند.

 

انعطاف بالای نصب شیرآلات توکار:

 

تعمیر شیرآلات توکار

 

ازآنجایی‌که نصب شیرآلات توکار هیچ محدودیت مکانی را بر نصابان تحمیل نمی‌کنند، آن را دارای انعطاف بالا دانسته و در هر ساختمانی برحسب تقاضای مالکان، به اجرای یک نمونه متناسب با فضا می‌پردازند.
فرقی نمی‌کند شما یک‌خانه قدیمی داشته و علاقه‌مند به ایجاد تغییر در دکوراسیون آن بوده و با این هدف به تعویض شیرآلات خود اقدام نمایید یا خانۀ تاز ساز شما از همان ابتدا به تجهیزات توکار مجهز باشد و فقط نمونه‌ای مدرن‌تر از آن را بطلبید.

درهرصورت شما به یک نسبت قادرید از مزایای این تجهیزات نهایت بهره را ببرید. با توجه به اینکه تنوع بالایی در این محصولات وجود دارد مسلماً نصب، اجرا و تعمیر شیرآلات توکار نیز با تمام مشابهت‌ها دارای آپشن‌های مختلفی است که تفاوت‌هایی را ایجاد می‌کنند.

باید دانست که نصب شیرآلات توکار در مقایسه با نمونه‌های روکار تخصصی‌تر بوده و نحوه صحیح اجرای آن فقط از عهده افراد متخصص برمی‌آید تا آنها به کمک ابزارهای قدرتمندی چون تجربه، دانش و کسب مهارت‌های لازم بهترین عملکرد را ارائه داده و تجهیزات شمارا به بهترین حالت ممکن به اجرا بگذارند.

 

نکات مهم در زمان خرید برای حداقل نمودن نیاز به تعمیر شیرآلات:

 

همان‌طور که اشاره نمودیم خرابی شیرآلات امری غیرقابل‌اجتناب است اما با در نظر گرفتن نکاتی در زمان خرید می‌توان، نیاز به تعمیرات را تا حد زیادی کاهش داد. این امر در مورد شیرآلات توکار به علت اینکه تعمیر بخش عمده‌ای از قطعات آن نیازمند تخریب دیوار و به تبعه آن دیوار پوش‌ها می‌باشد، از ضرورت افزون‌تری برخوردار است.

 

– خریدی متناسب با نوع توالت:

اگر توالت از قبل در سرویس بهداشتی ساختمانتان نصب‌شده که شما ملزم به تطبیق بین توالت و شیر موردنظرتان هستید و نمی‌توانید به انتخابی مغایر با نوع توالت خود اقدام نمایید، ولی اگر قرار است، این دو ابزار سرویس بهداشتی را هم‌زمان خریداری نمایید، آزادی بیشتری داشته ولی در همین حین بازهم باید به‌تناسب بین این دو توجه نمایید و دقیقاً منطبق بر نوع، مدل و ساختار توالت خود به سفارش شیرآلات اقدام نمایید. پس اگر شیرآلاتی موردپسند شما هست، ببینید آیا توالت مدل مناسب با آن نیز علاقه شمارا به سمت خود جذب می‌کند.

 

خرید شیر-توالت-توکار-مشکی

 

– کیفیت مغزی:

اگر تمایل دارید هزینه تعمیر شیرآلات توکار خود را در آینده پایین بیاورید، در همان ابتدای خرید به نوع مغزی و سطح کیفی آن دقت نمایید و نمونه‌ای مرغوب و کارآمد را انتخاب کنید تا درنهایت با تخریب زودهنگام این قطعه اصلی شیرها مواجه نشده و احتمال ایجاد نشتی و نیاز به تعمیرات وسیع را از همان گام آغازین از میان بردارید. توجه ویژه به کیفیت مغزی بهترین راهکار برای رهایی از هزینه‌های احتمالی است.

 

مغزی-شیرآلات-توکار

 

– هماهنگی کامل تجهیزات جانبی:

هرچند نمونه انتخابی شما دارای مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فردی باشد اما باید دانست این شیرها نیازمند ملزومات و تجهیزات جانبی برای ارائه بهترین کارایی هستند. این قطعات جانبی شامل، بازویی، زانویی، براکت، سر دوش و … بوده که اگر هماهنگی کامل را با شیرآلات نداشته باشند، درواقع کارکرد نادرست و دیزاینی نا قبول از نتایج این انتخاب غیراصولی است.

 

شیر حمام توکار شودر Shouder مدل روگن

 

– متنوع بودن کاور رویی مغزی:

باید توجه داشته باشید، شیرآلاتی بهترین کارکرد رادارند که تمامی متعلقات آنها از یک برند تهیه‌شده باشد، زیرا قطعات تولیدشده، توسط هر برند با نمونه‌های شرکت‌های دیگر متفاوت بوده و استفاده از محصولات چندین برند در کنار هم جایز نیست و باعث افت کارکرد شیرآلات می‌شود. ازاین‌جهت در زمان خرید دقت نمایید، تمامی تجهیزات مانند کاور مغزی دربرند منتخبی شما از تنوع قابل قبولی برخوردار باشد. در غیر این صورت رفتن به سراغ یک برند دیگر بهترین راهکار است.

 

مغزی-ادرینا

 

 

نقاط ضعف شیرآلات توکار:

چگونگی تعمیر شیرآلات توکار مسئله‌ای است که اگرچه دغدغه بسیاری را برای مالکان پدید آورده اما به‌راستی اگر آن را به متخصصان این حوزه واگذار نمایید با حداقل خسارت و هزینه می‌تواند، مرتفع شود.
مهندسان برند نام‌آشنای بازرگانی شریعتی با ارائه محصولاتی منحصربه‌فرد در کیفیت قادرند، شمارا تا مدت طولانی‌تری از تعمیرات بی‌نیاز سازند و در صورت بروز مشکل با توانایی‌های خود تک‌تک معضلات پیشرو را مرتفع سازند. اگرچه تعدادی نقاط ضعف برای این نوع شیرآلات برمی‌شمارند اما بخش فراوانی از آن به نحوه نصب بازمی‌گردد که اگر با دقت مضاعف انجام شود بسیاری از آنها رخ نشان نمی‌دهند.

 

– نصبی با مراحلی سخت تر :

لوله‌کشی‌ها و قسمت‌های خاصی از شیرآلات توکار باید به‌گونه‌ای نصب شوند که تجهیزات متنوعی را می‌طلبد. همچنین زمانی که صرف این عمل می‌شود، بسیار بیشتر از نصب شیرآلات روکار بوده و درنهایت به‌هیچ‌وجه نباید بدون حضور متخصصان به سمت نصب شیرآلات توکار حتی نزدیک شد، زیرا تبعات چندان مطلوبی را نصیب افراد نمی‌کند.

 

– هزینه بالاتر :

با بررسی مراحل مختلف نصب به‌راحتی می‌توان دریافت که این‌یک روش مقرون‌به‌صرفه نیست و هزینه‌های بالایی را به علاقه‌مندان آن تحمیل می‌کند. نه‌تنها شما برای خرید برخی شیرآلات توکار باید مبالغ بیشتری را کنار بگذارید، بلکه برای اجرای آن درون دیوار نیز اگر به سیستم داخل دیوار کامل موردنیاز آن، مجهز نباشید، کند کاری‌ها و اجرای تجهیزات آن به‌راستی هزینه گزافی را برایتان به دنبال دارد. کندن دیوار، جایگذاری لوله و اتصالات داخل دیوار و سپس پوشاندن مجدد دیوار به‌راستی زمان‌بر، هزینه آور و مشکل‌زا است.

 

– تعمیری دشوارتر :

حال گمان کنید قسمت داخلی شیر شما دچار مشکل شود و بخشی که داخل دیوار قرار دارد، معیوب شده و نیاز به تعمیر و تعویض آن احساس شود، شما در اینجا راه دشواری را برای رسیدن به یک تعمیر اصولی در پی‌دارید. مگر آنکه از متخصصان شرکت‌های مختلف مانند بازرگانی شریعتی که نحوه و چگونگی تعمیر شیرآلات توکار را به‌خوبی می‌دانند، کمک گرفته و مسیر طولانی خود را کوتاه نمایید یا از نمونه‌هایی به‌روزی استفاده نمایید که به علت به کار گرفتن فناوری‌های جدید نیاز به تخریب دیوار در زمان تعمیر شیر وجود نداشته و فقط بازنمودن چند پیچ و مهره عیب‌یابی و تعمیر و نصب مجدد را مهیا می‌سازند.

 

– نیازمند به فضای کافی در داخل دیوار :

اگر از گذشته سیستم توکار برای شما نصب نشده و اکنون تمایل به اجرای آن دارید، بررسی نمایید که آیا ضخامت دیوار ساختمان به شما چنین امکانی را می‌دهد؛ زیرا تجهیزات این نوع شیرآلات نیاز به فضای کافی داخل دیوار دارند و عرض کافی دیوار یک از ملاک‌های مهم در نصب این ابزارآلات ساختمانی است.

 

– امکان نشتی در داخل دیوار :

دقت نمایید خرابی احتمالی لوله‌ها و اتصالات نشتی و در موارد حادتر خرابی دیوار را به همراه دارند، مطمئن شوید نمونه خریداری‌شده شما به صفحه فلزی نگه‌دارنده و لاستیک دیافراگم به‌منظور محافظت از دیوار مجهز باشد.

 

– گرفتگی سوپاپ :

حذف سوپاپ و جایگزینی آن با تجهیزاتی چون دایورتر در کارتریج سبب می‌شود، تعمیر شیرآلات توکار که درگذشته به صورتی پی‌درپی رخ می‌داد و به سبب رسوب گرفتن این عضو شیرها صورت می‌گرفت، کاهش یابد. نمونه‌های قدیمی شیرآلات توکار با سوپاپ طراحی می‌شدند که بعد از مدتی رسوب گرفته و دارندگان خود را با مشکل کمبود فشار آب یا شکستن سوپاپ روبرو می‌ساختند که امروزه با ایجاد تغییر در ساختار این شیرها این مشکلات به‌خوبی برطرف شده است.

 

نقاط قوت شیرآلات توکار :

اگر بتوان امر محافظت از این شیرها را به‌خوبی انجام داد و نصبی مهندسی‌شده را به اجرا درآورد با مزایای بی‌شماری که این شیرها دارند، می‌توان زندگی آسوده‌تری را تجربه نمود. در این بخش به معرفی نقاط قوت شیرآلات توکار می‌پردازیم و مزایای آنها را برای زندگی‌های مدرن امروزی بیان می‌کنیم.

 

– وجود یک لایه محافظتی :

مجاورت همیشگی شیرآلات با حجم وسیعی از آب و رطوبت زنگ‌زدگی، پوسیدگی و خوردگی آنها را در مدت کوتاهی فراهم می‌ساخت و باوجود متریال‌های باکیفیت بازهم شاهد تخریب ظاهر آن‌ها بودیم. حال‌آنکه دیوارها در قالب پوشش‌های مستحکم و ایمن بر روی قطعات شیرهای توکار باعث شده به شکل قابل‌توجهی مقاومت این ابزارهای فلزی افزایش یابد و صدمات ناشی از برخورد آب به آنها تا حد زیادی کم و قابل‌چشم‌پوشی شود.

 

– زیبایی ظاهری فوق تصور :

هرچند نمونه شیرهای روکار امروزه چشم‌ها را خیره می‌کنند، اما بازهم در مصاف با زیبایی بصری نمونه‌های توکار قدرت ابراز وجود ندارند. به‌گونه‌ای که هیچ سرویس بهداشتی مدرنی امروزه به‌جز شیرآلات توکار به سراغ نمونه‌ای دیگری نرفته و فقط آن‌ها را لایق طراحی یک محیط شیک و منحصربه‌فرد می‌دانند.

 

شیر-روشویی-توکار-آوا

 

– مناسب برای محیط های کوچک :

شاید شیرهای توکار فضای زیادی را به شما نبخشند اما به تبعه آن دیگر تجهیزات سرویس‌های بهداشتی چون توالت فرنگی توکار در کنار هم به‌راستی محیط‌های کوچک را دارای فضایی بازتر و بهینه‌تر می‌نمایند.

– تمیز کاری راحت تر :

درواقع برای تمیز نمودن شیرآلات توکار شما کار زیادی در پیش ندارید، زیرا تمامی قطعات آن از چشم‌ها مخفی‌شده و بخش کوچکی از آن قابل‌رؤیت است که به‌سادگی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاک‌سازی می‌شود.

– کاهش مصرف آب :

تمهیدات جالبی که در طراحی شیرآلات توکار گنجانده‌شده توانسته یکی از مزایای ارزنده این تجهیزات را مصرف کم آب قرار دهد که به‌راستی در طولانی‌مدت صرفه اقتصادی خوبی را نصیب خریداران می‌نماید.

 

مزایای فنی و کیفی شیرآلات توکار:

باکمی بررسی در نحوه ساخت و طراحی شیرآلات توکار درمی‌یابیم که مزایای فنی و کیفی بسیاری در این ابزارها نهفته است که باعث شده حتی از نمونه‌های اهرمی قدیمی که زمانی بازار را در دست گرفته و جاذبه فراوانی برای خریداران داشتند نیز ارجحیت بیابند.

با این رویکرد بازرگانی شریعتی به تولید انواع مختلفی از این ابزارهای ضروری ساختمان‌ها پرداخته و به عرضه انبوه آن اقدام نموده است. به‌گونه‌ای که با مراجعه به سایت این شرکت آن‌قدر با طرح‌های متنوع و کارایی‌های متفاوت مواجه می‌شوید که دیگر برای یافتن نمونه‌ای دلخواه از رصد دیگر فروشگاه‌های آنلاین بی‌نیاز گردید.

در ادامه به‌صورت فهرست‌وار این مزایا را برای شما عزیزان ذکر می‌کنیم.

 

 • کارایی بیشتر نسبت به شیرآلات نسل کلاسیک اهرمی
 • رضایت‌مندی بهتر کاربران
 • چسبیدن کاور شیرآلات به دیوار با نصب به‌صورت پیچ به‌منظور پرهیز از نفوذ آب به داخل مخلوط‌کن
 • ارائه شیرآلات با اندازه‌های متفاوت برای تناسب بیشتر با سرویس‌ها و نوع تجهیزات بهداشتی موجود در آن
 • دارای قیمت‌هایی بسیار شبیه به نمونه‌های روکار
 • دارای تنوع دربرند تولیدکننده و آپشن‌ها
 • کیفیت آبکاری بالا
 • دارای استانداردهای به‌روز
 • بهترین مواد اولیه
 • دارای مدل‌های مختلف کلاسیک، فلت، لاکچری و …
 • تنوع بالا در رنگ‌های و ارائه متدهای مختلف

 

شرکت بازرگانی شریعتی

شرکت بازرگانی شریعتی عرضه‌کننده انواع شیرآلات ساختمانی و یکی از برندهای معتبر در این عرصه است. این فروشگاه بزرگ با ارائه تنوع بی‌نظیری از انواع مدل‌ها نه‌تنها درزمینۀ شیرآلات ساختمانی بلکه در عرضه توالت فرنگی، کابینت روشویی، انواع کاشی و سرامیک و … نیز به‌خوبی می‌درخشد.

اجرای شیرآلات توکار و نصب قطعات آن‌که فقط روکش مغزی و اهرم شیر در آن نمایان است، عملیات سخت و پیچیده‌ای می‌باشد و حضور تکنسین‌های ماهر الزامی است تا لوله‌کشی در دیوار تخریب نشده و دقیقاً بر اساس مسیر لوله‌های تعبیه‌شده، کنده‌کاری صورت گیرد. در این حالت هزینه کاهش‌یافته و دایره تخریب بی‌علت، به قسمت‌های مجاور سرایت نمی‌کند

زیبایی بی‌حدوحصر شیرآلات توکار آنها را از انحصار سرویس‌های بهداشتی خارج نموده و به محیط‌های آشپزخانه‌ها نیز دعوت کرده است و چه‌بسا در آینده و با برطرف شدن دغدغه چگونگی تعمیر شیرآلات توکار که ذهن بسیاری از عموم جامعه را به خود درگیر نموده است، مطمئناً بازار را به گونه تسخیر می‌کند که جایی برای جولان دیگر نمونه‌ها باقی نماند و با ساختار منحصربه‌فرد خود به قلب تپنده ساختمان‌ها تبدیل می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید