انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی – بازرگانی شریعتی

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی

 انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی

آشپزخانه‌های مدرن امروزی با انواع کابینت‌ها، دیوار پوش‌ها و کفپوش‌ها به یک بخش تأثیرگذار در دیزاین داخلی بدل شده‌اند و هرچه زیباتر و چشم‌نوازتر عرضه شوند، بر دیزاین ساختمان‌ها تأثیر مثبت‌تری می‌گذارند.
انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی به‌عنوان عضو ثابت آشپزخانه‌های امروزی یک چیده مان ایده آل را پدید آورده
و باعث شده‌اند، دیگر عناصر دکور با هارمونی و نظم بهتری در کنار هم قرار گیرند.
این نوع دیوار پوش‌ها قرار است در فضای محدود مانورهای عالی را از خود نشان داده و باآنکه در میان کابینت‌ها محصور هستند و از هر طرف محدودیت را بر روی خود احساس می‌کنند، بتوانند بهترین نقش را در پوشش دیوارها و فضای خالی بین کابینت‌های بالا و پایین ایجاد نمایند.

 

کاشی بین کابینتی

 

با توجه به دید بسیار فراوانی که بخش میانی کابینت‌ها در آشپزخانه‌ها دارند، مدل‌های متنوعی از انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی در بازار وجود دارد، زیرا قرار است، این عناصر با کابینت‌ها ازنظر رنگ و طرح هماهنگی ایجاد نمایند، ازاین‌رو باید گونه‌های متفاوتی از آنها به‌منظور ایجاد سنخیت بیشتر با کابینت‌ها وجود داشته باشد.
با توجه به این دیدگاه بازرگانی شریعتی با مانوری عالی در این عرصه توانسته به برندی مطرح با محصولاتی سرآمد و مطابق با بالاترین سطح کیفی نائل شود و شما عزیزان را به‌عنوان همراهانش از موهبت بهره‌مند نماید.

 

تأثیر انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی در دکورسازی‌ها:

 

با اضافه نمودن کاشی و سرامیک بین کابینتی در فضاهای پخت‌وپز گویی می‌توان به‌راحتی رنگ و طرح را به خدمت گرفته و فارغ از نوع کابینت که چوبی، فلزی، ام دی اف و … است ایده‌ها و الگوهای ذهنی را برای وارد ساختن تنوع به کاربست. این نوع دیوار پوش‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن محبوبیت بالایی کسب نموده و به علت ماندگاری و کیفیت مناسب، بهترین انتخاب برای مدت طولانی هستند.

ازاین‌رو کسانی که تمایلی به‌ تعویض گاه و بی گاه دیوار پوش‌های آشپزخانه خود ندارند و به دنبال گزینه‌ای ماندگارتر می‌گردند، انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی پیشنهاد مناسبی است.
نمی‌توان انکار کرد انتخاب متریال متناسب برای فضای بین کابینت‌ها که بتواند قیمت به‌صرفه و تنوع جذابی را ارائه دهد و کیفیت را به نمایش بگذارد، بسیار مهم است.
امروزه دیوار پوش‌های بین کابینتی در جنس‌های مختلف عرضه می‌شوند که هیچ‌کدام نتوانسته‌اند تا حد سرامیک‌ها دوام و ماندگاری را در هم‌جواری با آب، رطوبت، حرارت و … آشپزخانه‌ها نشان دهند.
امروزه با ورود دیوار پوش‌های بین کابینتی هویت آشپزخانه‌ها نسبت به گذشته تغییریافته و در قالبی مقاومت‌تر به علت وجود لایه‌های محافظتی چون کاشی‌ها و زیباتر به خاطر سازگاری بیشتر با سبک‌های روز تبدیل‌شده‌اند.

 

کاشی بین کابینتی مدرن

 

عوامل تأثیرگذار برافزایش علاقه به سمت انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی:

 

تخریب سریع دیوارهایی که با لایه‌هایی از گچ و رنگ پوشانده شده بودند، در آشپزخانه‌ها به خاطر وجود مقادیر قابل‌توجهی از رطوبت و درجه حرارت‌های متغیر نیاز به محصولی که در چنین شرایط محیطی تاب‌آوری بالاتری داشته و براثر کوچک‌ترین ضربه و یا فشار از هم نپاشد و استقامت خوبی نشان دهد به‌شدت احساس می‌شد. ازاین‌جهت برای تغییر سبک آشپزخانه‌های قدیمی به نمونه‌های جدید، به دیوار پوش‌هایی چون انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی روی آوردند.

از طرفی پاک‌سازی محیط‌ های آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است و تمیز نمودن ذرات غذا از جداره دیوارها کار آسانی نیست اما کاشی‌ها در مقابله با هرگونه آلودگی به‌راحتی پاک‌شده و زیبایی و درخشندگی ابتدایی خود را تا سال‌ها حفظ می‌کنند. از سوی دیگر حرارت‌های موجود در آشپزخانه دیگر دیوار پوش‌ها را بعد مدت کوتاهی با تغییر رنگ و افت کیفیت مواجه می‌سازد، اما سرامیک در مصاف با حرارت، ظاهر زیبای خود را حفظ نموده و تا سال‌ها به صورتی مجلل پوششی جذاب را برای محیطی که ملجأ تمامی اعضای خانواده است فراهم می‌سازد.

 

 

 

مزایای استفاده از انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی:

 

اگرچه درگذشته کاشی‌ها فقط باهدف ایجاد محافظت بیشتر از دیوارها نصب و اجرا می‌شدند، اما امروزه در امر دکورسازی نیز توانمند بوده و طرح و نقش‌های زیبای آنها ظاهر آشپزخانه‌ها را به‌گونه‌ای ایده آل متحول ساخته است. بدین ترتیب استفاده از انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی با یک رویکرد جدی روبرو بوده و کاربردهای آن نسبت به گذشته وسیع‌تر گشته و به یک ابزار تزئینی در کنار مصالح محافظتی بدل شده است. از دیگر مزایای استفاده از این محصولات در تزئین آشپزخانه‌ها موارد دیگری نیز هست که به آنها اشاره می‌کنیم.

 

– ایجاد طرح‌های مدرن:

 

کاشی‌های قدیمی با ابعاد محدود 10 سانتی‌متری تولید می‌شدند که فاقد طرح و رنگ گیرا و چشم‌نوازی بودند اما نمونه‌های جدید به‌راحتی مدرنیته را به منازل دعوت می‌کنند و ظاهر کسل‌کننده آشپزخانه‌های قدیمی را به طراحی‌های بی‌بدیل امروزی می‌رسانند.

کاشی‌های قدیمی پشت سینک و گازها مأوای همیشگی آنها بود و کاربرد تزئینی خاصی را از آنها شاهد نبودیم و بیشتر درزمینۀ محافظت از دیوارها در برابر آلاینده‌های محیطی کارایی داشتند، اما حضور فعال نمونه‌های جدید در امر دکورسازی، صحنه‌سازی‌های بی‌بدیلی را فراهم نموده‌اند.

 

کاشی سرامیک بین کابینتی مدرن

 

– غیرقابل نفوذ :

 

غیرقابل نفوذ بودن کاشی و سرامیک بین کابینتی آنها را به بهترین متریال تبدیل نموده و گرایش عموم را به سمت خود متمایل ساخته‌اند. ازاین‌رو به‌جرئت می‌توان گفت یکی از محبوب‌ترین موادی که در ساخت بین کابینتی مورداستفاده قرار می‌گیرد، کاشی با سبک‌های مختلف به‌منظور ساخت نماهای متفاوت است.

 

– تنوع بالا:

 

شما فرصت انتخاب‌های گسترده‌ای را از میان انواع کاشی‌ها دارید. گوناگونی این محصول به شما این امکان را می‌دهد که سبک‌های متنوع و محبوب خود را بدون محدودیت بسازید. ازاین‌رو در حال حاضر آشپزخانه‌هایی که با کاشی خود را آراسته‌اند، دارای نماهای متفاوت و متناسب با نیاز کاربرانشان هستند.

 

– بافت متفاوت:

 

بافت متفاوت در کاشی‌ها موج می‌زند و خریداران را در مقابل انتخاب‌های وسیع‌تری قرار می‌دهند. همان‌طور که رنگ در اینجا تنوع را به خدمت گرفته است، مواد مختلف تشکیل‌دهنده که بافت‌های گوناگون را ایجاد می‌کنند نیز در این محصول با دگرگونی خارق‌العاده به‌وفور یافت می‌شود.

 

کاشی بین-کابینتی-طرح-سنگ

 

– نصب آسان:

 

با توجه به این‌که نصب کاشی و سرامیک بین کابینتی با دو روش متفاوت منفرد و شیت صورت می‌گیرد، اما هردوی آنها به سهولت کامل انجام می‌شوند و نصابان کار دشواری در پیش ندارند و کمی مهارت برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب کافی است.

 

نصب کاشی

 

– قیمت متغیر:

 

قیمت‌ها که فراز و نشیب‌های متنوعی را طی می‌کنند، تمامی اقشار جامعه را برای خرید این نوع محصول توانمند می‌سازند. برخی نمونه‌های این کاشی را باقیمت‌های بسیار نازل می‌یابید که با هزینه‌ای ناچیز دکور منزل شمارا متحول می‌سازند.

 

نحوه نصب انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی:

 

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی فارغ از مدل چینششان در کنار هم که به‌صورت منفرد یا شیت است، با روش‌های متفاوتی نصب می‌شوند که هرکدام دارای مزایای مختلفی هستند. در ادامه قصد داریم شمارا با آنها بیشتر آشنا نموده تا هرکدام که با بودجه شما سازگارتر است را انتخاب نمایید.

 

– نصب کاشی به روش چسبی :

 

اغلب به علت به‌صرفه بودن نصب کاشی و سرامیک بین کابینتی به روش چسبی، صاحبان ساختمان‌ها آن را ترجیح داده و سرعت عمل بالای آن را می‌پسندند و دلیل خوبی برای انتخاب می‌دانند. کاشی چسبی یکی از انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی بوده که بی‌نیاز از ملات و دیگر عناصر ساختمانی می‌تواند، به‌سادگی دیوارها را پوشش دهد. به‌محض برداشتن لایه پشتی، کاشی آماده چسباندن به سطح است البته آماده‌سازی دیوار به‌منظور ایجاد سطحی صاف و صیقلی ضروری است. در غیر این صورت انتظار کاری حرفه‌ای و درست را نباید داشت.

ازنظر رنگ‌بندی و طرح و نقش هیچ مشکلی بابت این نوع کاشی‌ها نخواهید داشت و آنها نیز هم‌تراز همنوعانشان به خوش‌رنگی و خوش‌طرحی شهره‌اند. فقط نکته مهم اطمینان از کیفیت دیواری است که قصد چیدن کاشی‌ها را بر روی آن دارید و اگر از دیوار انتخابی خود مطمئن نیستید ناچارید به سراغ معماران و مهندسین ساختمانی برای رفع معضل بروید که این خود یک فعالیت زمان‌بر را به شما تحمیل می‌کند.

 

نصب چسبی کاشی

 

– نصب کاشی به روش ملات

در این روش شما باید به سراغ نصابان حرفه‌ای رفته و تجهیزات موردنیاز و متریال‌های متنوعی را برای آنها تهیه نمایید در غیر این صورت کیفیت نهایی ایده آلی را دریافت نمی‌کنید. این عوامل ذکرشده مسلماً بر روی قیمت تأثیر گذاشته و این روش را نسبت به نمونه چسبی گران‌تر و پرهزینه‌تر می‌نماید. البته طول عمر بالا مزیتی است که درروش نصب با ملات بدان دست می‌یابید، هر دیواری امکان اجرای چنین نوع کاشی‌کاری را داشته و نیازی به زیرسازی در این روش وجود ندارد.

به‌هرحال ماندگاری این روش نسبت به نوع چسبی باعث شده آن را با طول عمر بیشتر و استحکام بالاتر در اغلب اوقات انتخاب نمایند و قیمت گران‌تر آن را به جان بخرند و در درازمدت از سود سرشار آن نهایت بهره را ببرند. شما بعد از نصب کاشی و سرامیک بین کابینتی به مدد ملات دیگر نگران نفوذ آب و رها شدن کاشی از دیوار نبوده زیرا ملات ها در مقایسه با چسب قدرتمندتر هستند.

درنهایت باید دانست کاشی‌ها بهترین گزینه برای پوشش دیوارها هستند، زیرا لازم نیست از دائمی شدن لکه‌ها بر روی آنها نگران باشیم یا از انتشار گازهای سمی به علت متریال خاص و خطرناکشان که در برخی نمونه‌های یافت می‌شود، دغدغه مند گردیم.

 

 

 

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی بر اساس الگوی هندسی آنها:

 

اگرچه طرح و رنگ خود تنوع به‌جایی ایجاد می‌کند، اما تغییر در الگوی هندسی کاشی‌ها و سرامیک‌ها نیز می‌تواند در ایجاد دکورهای خلاقانه سودمند ظاهر شود با توجه به این موضوع بازرگانی شریعتی تمامی تمرکز خود را بر روی پدیدآوردن نمونه‌هایی باب میل ازنظر ابعاد، الگوی ساختاری، متریال به‌کاررفته و … در نظر آورده تا دنیای متنوع سلیقه‌های را به بهترین شکل پاسخگو باشد. ازاین‌رو طراحان کوشیده‌اند با ایجاد الگوهای متفاوت حس‌های مختلفی را به ساختمان‌ها تزریق نمایند و ساخت ایده‌هایی نو بر اساس رؤیاپردازی مالکان ساختمان‌ها را امکان‌پذیر نمایند. در ادامه با انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی بر اساس الگوی هندسی آنها بیشتر آشنا می‌شویم.

 

– کاشی بین کابینتی با طرح مستطیل

طرح‌های درهم‌تنیده کاشی‌های مستطیل شیفتگان زیادی دارد که به‌ظاهر جالب آن علاقه‌مند هستند. امکان چیدمان این کاشی‌ها در یک زاویه مناسب یا به‌صورت الگویی تکراری برای ایجاد ظاهری متفاوت عالی هستند. با کاشی‌های مستطیلی به‌راحتی قادرید به سبک‌های مختلفی دست‌یابید و تازگی و دگرگونی را به تاروپود دکور خود وارد سازید. بدین ترتیب محبوب بوده و جزء اولویت‌های ابتدایی محسوب می‌شوند.

 

سرامیک بین کابینتی مستطیل

 

– کاشی بین کابینتی با طرح مربع :

اگرچه شاید ابعاد مربعی چنان‌که باید مدرن نبوده و یادآور فضاهای قدیمی باشد اما با آنها نیز می‌توان طرح‌های جالبی را ساخت، ازاین‌رو بسیاری به ایجاد دید بصری زیبا با آنها همت گماشته و فضای بین کابینت‌های خود را با آن‌ها می‌آرایند. این سلیقه و دقت نظر دیزاینر شما است که می‌تواند از ترکیب این مربع‌های رنگی یک نمای به‌روز را مهیا سازد.

به‌هرحال اگر کاشی مربعی جزء انتخاب‌های معمول و رایج شما است و گزینه‌ای دیگر نمی‌تواند، نظر شمارا به خود جلب نماید، بهتر است، بدانید با انتخاب این الگوی خاص که لبه‌ها و گوشه‌های طرح آن به راحت تنظیم می‌شوند، باید انتظار طرح‌های بی‌نقصی را از آنها داشته باشید که بزرگ‌ترین مزیت این مربع‌ها است.

 

بین-کابینتی مربع

 

– کاشی بین کابینتی با طرح ترکیبی :

 

بعضی از کاشی‌ها به‌صورت رندوم به فروش می‌رسند یعنی دارای اندازه و طرح‌های هندسی متفاوتی هستند و درواقع ترکیبی از اشکال مختلف می‌باشند که بدون هیچ نگرانی از نوع طرح می‌توانید از ظاهر پیچیده ایجادشده توسط آنها نهایت لذت را ببرید. این نوع کاشی‌ها سلیقه عموم را جلب می‌کنند، زیرا هر بخشی از آن گویی برای سبک خاصی ایده پردازی شده است، به همین دلیل با گزینش آنها مطمئن باشید کسی نیست که از دکور آشپزخانه شما انتقاد نماید. وجود طرح‌های ناموزون سبب شده آلودگی‌ها چنان‌که باید بر سطوح این کاشی‌ها به چشم نخورد و در طراحی بدون هیچ تلاش خاصی، آنها به‌سرعت به یک طرح شکیل و امروزی می‌رسند.

 

کاشی بین کابینتی طرح ترکیبی

 

– کاشی بین کابینتی با طرح گرد :

 

روش اجرای بسیار ساده نصب کاشی و سرامیک بین کابینتی با طرح دایره‌ای در کنار اندازه و رنگ‌های متنوع که بدون محدودیت می‌توانند در کنار هم چیده شده و ظاهری حرفه‌ای و طرحی بی‌بدیل را ایجاد نماید در نظر اکثر علاقه‌مندان به انواع کاشی و سرامیک خوش آمده است. شما می‌توانید طیف وسیعی از ابعاد گوناگون و حتی رنگ‌بندی‌های متفاوتی از این محصول را در کنار هم قرار داده و طرحی جذاب را پدیدآورید. دایره همیشه محبوب است، ازاین‌رو در دیزاین‌ها این الگو بسیار پرکاربرد می‌باشد، حال‌آنکه ایجاد آن در قالب کالایی ماندگار چون کاشی بر همه‌پسند بودن آن افزوده است.

 

سرامیک بین کابینتی طرح گرد

 

– کاشی بین کابینتی با طرح لوزی :

 

لوزی نیز اگرچه می‌تواند در صحنه‌پردازی خوب ظاهر شود، اما به علت الگوی خاصش اگر در انتخاب آن بی موالاتی صورت گیرد، به‌سرعت مخاطب را از هم‌جواری با آن خسته می‌کند. اگر برای انتخاب کاشی آشپزخانه خود به سراغ طرح‌های لوزی می‌روید، سعی نمایید نقش‌های ساده‌تر آن را انتخاب نموده و از گزینش نمونه‌هایی با ابعاد کوچک بپرهیزید تا طرح شما قوام و زیبایی خود را حفظ کند و شلوغ و خسته‌کننده به نظر نرسد. اگر این نکات را در هنگام خرید کاشی لوزی مدنظر داشته باشید این نمونه نیز می‌تواند به‌راحتی نیاز شمارا به امر دیزاین مرتفع نماید.

 

سرامیک-بین-کابینتی-لوزی

 

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی پاسخگویی سلیقه‌های مختلف:

 

انواع کاشی و سرامیک بین کابینتی موجود هستند و همان‌طور که اشاره نمودیم برای انتخاب طرح و رنگ محدودیتی وجود ندارد اما این ایده پردازی شما است که می‌تواند یک طرح را به اوج شکوفایی برساند یا نمایی ناقص را به نمایش بگذارد مثلاً رنگ‌های تیره برای ایجاد تضاد بارنگ روشن کابینت‌ها گزینه ایده آلی هستند. این رنگ‌های تیره راحت تمیز شده و آثار آلودگی را کمتر نشان می‌دهند، فقط باید در انتخاب طرح آنها دقت مضاعف نمایید زیرا به‌سرعت نقطه کانونی فضای شما قرارگرفته و اگر طرح موردپسندی نباشد تمام دیزاین را نابود می‌سازند.

به‌هرحال انتخاب رنگ‌هایی با هارمونی بالا بهترین شگرد برای پدیدآوردن طرح‌هایی بی‌بدیل است. رنگ‌های متضاد و یا مکمل دیوار پوش‌هایی محبوب‌تر را ایجاد نموده و یا ترکیب چندرنگ مختلف یک دکور را به اقتدار بالایی می‌رساند.

برخی نیز برای رسیدن به فضای بصری ایده آل کاشی‌های سقفی آنتیک را به خدمت گرفته‌اند و از ترکیب دیوار پوش‌ها با کاشی‌های سقفی، فضایی ماندگار در ذهن را ساخته‌ و پرداخته کرده‌اند. ظاهر بسیار جذاب و امکان نماسازی با دیگر بخش‌های دیزاین از مزایای به کار بردن این کاشی‌های سقفی است. البته اضافه نمودن وسایل دکوراتیو که موردپسند اعضای خانواده باشد، شمارا دررسیدن به طرحی نو و همه‌پسند یاری می‌رساند. این وسایل زیبا در کنار طرح تک‌رنگ کاشی‌ها بهتر نمود کرده و دستیابی به طرح‌های مدرن را امکان‌پذیر می‌نماید.

 

انواع متریال های به‌کاررفته در فضای بین کابینتی:

 

اگرچه امروزه استفاده از کاشی و سرامیک بین کابینتی رواج بیشتری با در نظر گرفتن طول عمر بالایی که کاشی و سرامیک از خود نشان می‌دهند، دارد اما برای پاسخگویی به نیازهای گسترده‌ای که به سمت حوزه بین کابینتی روانه است متریال‌های دیگری نیز به این عرصه واردشده‌اند که شاید اطلاع از انواع آنها خالی از لطف نباشد. ما در ادامه این مطلب به معرفی هرکدام بسنده می‌نماییم و اطلاعات بیشتر در مورد آنها مانند ویژگی‌ها، نحوه نصب، مزایا و … این محصولات را به خود شما واگذار می‌کنیم.

بین کابینتی از جنس کاشی‌های تزئینی دست‌ساز
بین کابینتی از جنس کاشی چینی لعاب‌کاری شده
بین کابینتی از جنس شیشه‌های رنگی
بین کابینتی از جنس بتن سیره ترکیبی از سیمان، گچ با پایه رزین
بین کابینتی از جنس استیل ارگانیک
بین کابینتی آنیکس نوعی متریال متنوع
بین کابینتی چوب روسی
بین کابینتی با نور پس‌زمینه
بین کابینتی با طرح چاپ‌شده بر روی شیشه
بین کابینتی تخته گچی رنگی
بین کابینتی از جنس آینه
کاغذدیواری بین کابینتی
بین کابینتی از جنس سنگ
و …..

 

سرامیک بین کابینتی

 

دقت داشته باشید شما به‌تنهایی قادر نیستید، در حوزه بین کابینتی وارد شوید، بلکه دریافت مشاوره از کارشناسان و متخصصین در این زمینه مانند مهندسین فعال در شرکت بازرگانی شریعتی راهنمای جامعی را برای رسیدن به بهترین ایده در اختیارتان قرار می‌دهد و پیاده‌سازی سلیقه‌تان و ایجاد نتیجه نهایی بهتر را مهیا می‌سازد. شما باید انتخاب خود را بر اساس فضا و هزینه‌ها برآورد نموده و متناسب با دکوراسیونی که قصد احداث آن رادارید، مانند دکور منزل، کافی‌شاپ، رستوران، اداره و … به نصب کاشی و سرامیک بین کابینتی متناسب با نیازتان اقدام نمایید. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی در انتظار شما نخواهد بود و فقط با هدر رفت هزینه، زمان و انرژی مواجه می‌شوید.

دیدگاه شما