مقالات

چه روشویی کابینتی برای فضای شما مناسب است؟

چه روشویی کابینتی برای فضای شما مناسب است؟

 

اگر به مقوله دکوراسیون سازی و ایجاد طرح‌هایی مدرن در جای‌جای ساختمان خود علاقه‌مند هستید، نمی‌توان از روشویی کابینتی با طرح و رنگ‌های متنوع به‌عنوان یکی از فاکتورهای مهم در امر زیباسازی فضاهایی چون سرویس‌های بهداشتی غفلت ورزید.

امروزه کمتر دکوری است که بتواند بدون حضور این روشویی‌ها اقتدار و جلایی وصف‌ناپذیر را از خود ترسیم نماید و زیبایی و توازن را به‌گونه‌ای حیرت‌آور به تصویر بکشد. در این میان باید دقت داشت برای آنکه بتوان طرح را به اوج قدرت رساند، ایجاد تناسب بین فضا و نوع روشویی که انتخاب می‌نمایید بسیار مهم است.

به همین دلیل بسیاری نگران بوده که چه روشویی کابینتی برای فضای ساختمانی آنها مناسب‌تر است تا در کنار آن بتوانند، هر آنچه نیاز که از این نوع کالا دارند برآورده نمایند.

اگرچه مدل‌های متنوع در جهت پاسخگویی به نیازهای افراد پی‌ریزی شده‌اند اما مسلماً آپشن‌های موجود در هرکدام نیز در افزایش کارایی آن به شکلی مهم دخیل هستند.

پس اگر به دنبال روشویی کابینتی مناسب هستید علاوه بر ظاهر به ویژگی‌ها و مزایای موجود گنجانده‌شده در آن و همچنین برند تولیدکننده نیز توجه اکید نمایید، زیرا این موارد برای رسیدن به محصولی ایده آل ضروری و مهم هستند.

بازرگانی شریعتی کوشیده با طراحی محصولاتی مجهز به آپشن‌های مختلف تمامی هم‌وطنان عزیزش را از کالاهایی خوب و به‌صرفه بهره‌مند سازد.

 

بهداشت بیشتر در کنار روشویی کابینتی

 

بسیاری با رویکرد زیبایی به روشویی‌های کابینتی روی می‌آورند و هدف آنها از تهیه این کالا فقط ایجاد طرح‌هایی منحصربه‌فرد و جذاب در سرویس‌های بهداشتی است. اگرچه این ابزار در این عرصه به‌خوبی جولان داده و همگان را ازنظر ایجاد هارمونی در دیزاین هایی به‌روز راضی و خرسند ساخته است، اما توجه به آن از یک زاویه و محدود نمودن آن فقط به امر زیبایی آن‌قدرها نمی‌تواند توانایی این ابزار قدرتمند را بیان کند.

روشویی‌ها با کاربری‌های متنوع خود دیگر به یکی از ملزومات سرویس‌های بهداشتی تبدیل‌شده‌اند که در صورت عدم وجود آنها امر نظافت و بهداشت آن‌قدرها که باید ساری و جاری نیست.
ازاین‌رو می‌توان یکی دیگر از دلایل تجهیز شدن به این ابزارها را طراحی محیطی عاری از آلودگی برای وسایلی چون مسواک، حوله، لوازم آرایشی-بهداشتی و … دانست.

به‌واقع بدون حضور آنها امر بهداشت و مراقبت از لوازم ضروری و موردنیاز سرویس‌های بهداشتی چنان‌که باید قابل‌اجرا و در دسترس نیست. ازاین‌رو اگر به دنبال روشویی کابینتی مناسب خود هستید باید ببینید که نمونه انتخابی شما ازنظر اندازه و ابعاد توانایی جایگذاری تمامی وسایل مورد لزوم شمارا در خود دارد.

 

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا ، بر طبق انتظارات خریداران

 

برای آنکه به یک روشویی کابینتی مناسب با فضای ساختمانی خود نائل شوید، مسلماً در گام اول باید به بررسی انتظارات خود پرداخته و از میان تمامی آنها ضروریات را پالایش نموده و سپس بر طبق آنها به خرید اقدام نمایید. بدین ترتیب به یک کالا با کاربری مناسب و همچنین با توانایی عالی در برطرف ساختن نیاز خود دست می‌یابید. نمی‌توان به کالایی درخور دست‌یافت بدون آنکه شناخت کافی در مورد نیازهای خود داشته باشیم.

بسیاری تمایل دارند که روشویی کابینتی آنها دارای ارتفاع خاصی باشد یا تعداد کابینت‌ها و طبقات آن از حد استاندارد خارج بوده و طبق سلیقه و نیاز آن‌ها کم یا اضافه شود. حتی برخی ابعاد کوچک‌تری را برای سرویس کوچک خود تقاضا دارند که تمامی این نیازها مدل‌های متنوعی از این محصول را می‌طلبد. پس ابتدا انتظارات خود را به‌صورت مشخص و دقیق تعیین نموده و سپس به خرید اقدام نمایید.

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا ، بر طبق انتظارات بودجه تان

 

اگرچه انواع روشویی کابینتی با طرح و رنگ‌های متنوع شاید شمارا شیفته خرید نمونه‌ای خاص نماید، ولی در اینجا توجه به بودجه‌ای که دارید و عدم تجاوز از آن نیز بسیار مهم است.
شاید شما فضای کافی برای خرید نمونه‌ای شیک، مدرن و با ابعاد بزرگ را داشته باشید اما آیا بودجه مدنظرتان به شما اجازه خرید چنین کالای گران‌قیمت و لوکسی را می‌دهد.
به همین دلیل بسیاری در خرید کمی انعطاف بیشتر خرج نموده و فقط مدل و طرح موردنظرشان را ملاکی برای گزینش قرار نمی‌دهند و میزان هزینه‌ای که تمایل دارند، در قبال یک روشویی پرداخت نمایند را نیز مدنظر آورده و بر طبق آن فرآیند انتخاب خود را سازمان‌دهی می‌کنند.

نگران نباشید حتی از میان نمونه‌های ارزان‌تر نیز قادرید به خرید یک نمونه روشویی مناسب با فضای سرویس بهداشتی خود بپردازید و تصمیم‌گیری عاقلانه و منطبق بر نیازتان را بدین گونه رقم بزنید

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا و منطبق با اندازه سرویس بهداشتی :

 

برآورد اندازه دقیق سرویس بهداشتی در همان ابتدای امر سبب می‌شود، روشویی کابینتی مناسب را خریداری نماییم، زیرا هر ساختمانی به‌گونه‌ای خاص طراحی‌شده و بنایی منحصربه‌فرد دارد.

پنجره‌ها، درب‌ها و لوله‌کشی‌ها در سرویس‌های بهداشتی با سبک خاص پی‌ریزی شده‌اند تا عملکرد بهتری را ارائه دهند. ازاین‌رو اگر قصد خرید روشویی رادارید، حتماً باید تمامی این جزئیات را مدنظر داشته باشید.

پس در ابتدا سرویس بهداشتی خود را اندازه‌گیری کرده و قسمتی که قرار است، روشویی در آنجا نصب شود را مشخص نمایید و بدین ترتیب فضای موردنیاز روشویی را به‌طور دقیق به دست آورده و با این رویکرد انتخاب سهل‌تر و صحیح‌تری را تجربه می‌کنید.

اگر در انتخاب به بی‌راهه رفته و برای سرویس بزرگ خود نمونه‌ای کوچک و خارج از اصول دیزاین را گزینش نمایید یا برعکس برای فضای کوچک خود، روشویی بزرگی را خریداری کنید، مسلماً با عدم بازو بسته شدن راحت درب‌های روشویی و سرویس بهداشتی روبرو شده و آسایش و آرامش مدنظر را در کنار کالای خریداری‌شده خود کسب نمی‌کنید.

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا بر اساس انواع مختلف آن:

 

تا شما در مورد انواع مختلف روشویی کابینتی شناخت کافی نداشته باشید، چگونه می‌توانید برآورد دقیقی از نوع مناسب با فضای خود را به دست آورید. شناخت کافی به شما این امکان را می‌دهد که به بررسی هر یک به‌صورت جداگانه پرداخته و سپس شرایط خوبی را برای مقایسه اجمالی در مورد تمامی گزینه‌های پیشروی‌تان در اختیار داشته باشید.
بدین ترتیب دیگر یافتن نمونه مناسب با فضای شما به‌هیچ‌وجه کار سخت و غیرقابل دسترسی نیست. پس حتماً ابتدا ببینید انواع مختلف این روشویی‌ها به چه صورتی هستند، سپس برای خرید یک نمونه از آنها تصمیم قطعی بگیرید.

 

خرید روشویی مناسب با فضا بر مبنای چگونگی نصب آن:

 

اگر قصد دارید در نصب روشویی تقریباً با هیچ مورد خاصی برنخورده و کالای خریداری‌شده شما در هر مکان و با هر ساختاری امکان نصبی راحت، سریع و بی‌دردسر را در اختیارتان قرار دهد به شما پیشنهاد می‌کنیم، قید تمامی مدل‌های دیواری را زده و به روشویی‌های زمینی که در اکثر اوقات نصبی آسوده را حتی برای افراد مبتدی فراهم می‌سازند، روی‌ آورید.

اما اگر مدل‌های متنوع با طرح‌های حیرت‌آور روشویی‌های دیواری شمارا مدهوش نموده‌اند، باید بدانید، نصب این نمونه خاص را باید به افراد حرفه‌ای واگذار کنید، زیرا این افراد با بررسی دیوار و میزان تحمل آن برای کابینت‌هایی با وزن‌های مختلف اقدام به نصب نموده که شاید درک آن برای افراد غیرمتخصص سخت باشد. پس تناسب فضای خود را با نوع نصبی که کابینت به شما تحمیل می‌کند، بسنجید و در صورت داشتن معیارهای قابل‌قبول ساختمانتان مانند استحکام، مقاومت و … درصدد خرید برآیید.

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا با توجه به طراحی ظاهری:

روشویی کابینتی با طرح و رنگ‌های متنوع ایجاد طراحی‌های ظاهری مختلف را میسر ساخته‌ است، البته شاید فضای سرویس بهداشتی‌تان به شما امکان اجرای فقط چند طرح خاص را بدهد. به‌هرحال هرچه طرحی مدرن و شیک را انتخاب نمایید اما هیچ سنخیتی با فضای ساختمان شما نداشته باشد، درنهایت دیزاینی چشم‌نواز رقم نمی‌خورد.

پس یکی از معیارهایی که در زمان خرید روشویی مناسب با فضایتان باید بدان توجه نمایید، طرح ظاهری است که بیشترین هارمونی را با ساختمان شما دارد. شاید در این زمینه خاص کمک گرفتن از دیزاینرهای حرفه‌ای بهترین راهکار باشد، زیرا آنها باتجربه خود در یک نگاه طرح مناسب با فضای شمارا یافته و قادرند به بهترین شکل ممکن آن را به اجرا درآورند.

برند معتبر بازرگانی شریعتی سال‌ها بااقتدار توانسته در صنعت لوازم سرویس‌های بهداشتی وارد شود و امروزه با تنوع طرح‌هایی که شاید در دیگر برندها به‌ندرت یافت می‌شود، سرآمد فعالان این حوزه گردد. شما فارغ از هرگونه محدودیتی می‌توانید در میان دنیای متنوع طرح و رنگ محصولات شریعتی غرق‌شده و نمونه‌ای ازهرجهت باب میل را بیابید. جزئیات به‌حداعلا در کالاهای این برند باظرافت کامل به‌کاررفته است، به‌گونه‌ای که این دقت نظر را می‌توانید در هر قسمتی چون دستگیره‌ها، رنگ، نحوه باز و بسته شدن درب‌ها، چگونگی چینش طبقات و … بیابید و انتخابی دوست‌داشتنی را برای خود رقم بزنید.

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا در صورت استفاده از لوازم جانبی:

 

گاهی در هنگام خرید فقط دغدغه تناسب روشویی کابینتی با فضای سرویس بهداشتی خود دارید اما زمانی نیاز شما فراتر رفته و تمایل دارید، مجموعه‌ای از لوازم جانبی را نیز برای روشویی خود تهیه نمایید.

در این صورت انتخاب کمی پیچیده‌تر و رعایت استانداردها ضروری‌تر می‌شود. اگر دقت کافی را نکرده و تناسب فضای خود را فراموش نمایید یک سری وسایلی را خریداری می‌کنید که قادر نیستید آنها را در جای مشخص خود نصب نمایید و از این بابت دچار سردرگمی می‌شوید.

برای مثال باکس و آینه باید دقیقاً بر روی روشویی نصب شوند، اما اگر شما فضای کافی برای این کار را در ساختمان خود نداشته باشید، با مشکل بزرگی مواجه می‌گردید. داشتن فضای کافی برای نصب هرکدام از لوازم جانبی به‌گونه‌ای که هم زیبا بوده و هم بر کارایی خوب آنها تأثیر منفی نگذارد، یک مسئله مهم است، زیرا در برخی موارد دیده‌شده که به علت بی‌توجهی به این موضوع شاهد عدم باز و بسته شدن درب روشویی یا نصب این ابزار در مجاورت آب و صدمه دیدن آن هستیم. حتی در بسیاری موارد روشویی‌ها مانعی بر سر راه پنجره‌ها و درب‌های سرویس‌های بهداشتی شده‌اند.

 

 

خرید روشویی مناسب با فضا بر طبق ساختار این محصول:

 

برخی سرویس‌های بهداشتی فضای بسیار محدودی دارند و در آنها نمی‌توان به صورتی دلخواه مانور داد و باید به هر روش تابع ساختار ویژه آن بود. به همین دلیل متصدیان امر با ارائه روشویی کابینتی در دو نمونه دیواری و زمینی برای ایجاد فضایی بیشتر تلاش کرده‌اند.

در اینجا توجه به این دو نمونه و اختصاص خریدتان به یکی از آنها متناسب با فضای سرویس بهداشتی‌تان کمک بزرگی به انتخابی درست و شایسته می‌کند. بهتر است سرویس‌های بهداشتی کوچک خود را با گزینه‌های دیواری دیزاین نمایید و از طرح‌های بسیار زیبا و مزایای عالی آنها در امر بهداشت و نظافت بهره ببرید. این نوع روشویی‌ها فاکتورهای خوب، کاربردی و مدرنی برای فضاهای کوچک هستند که کار شمارا برای پاک‌سازی کف نیز با سهولت بیشتری همراه می‌سازند.

در مقابل روشویی‌های زمینی مختص فضاهای بزرگ با متراژ بالا می‌باشند و با ابعاد بزرگ‌تری که دارند حجم بیشتری از لوازم بهداشتی و مراقبتی را در خود جای می‌دهند. اگر به دنبال خرید روشویی مناسب با فضای بزرگ ساختمان خود هستید، حتماً خرید نوع زمینی آن برایتان بهتر و به علت نصب آسان و انعطاف بالاتر به‌صرفه‌تر است و طرح‌های مدرن و کلاسیک هر دو با آنها به پویایی موردنظر می‌رسند.

 

خرید روشویی کابینتی مناسب با فضای سرویس‌های کوچک

 

کابینت‌های روشویی گوشه‌ای در حال حاضر برای سرویس‌های بسیار کوچک گزینه‌ای ایده آل هستند که استفاده مفید از فضا و طراحی‌های زیبا را فراهم می‌نمایند و به همان میزان روشویی‌های دیگر می‌توانند، کاربران خود را بهره‌مند سازند.

اگر فضای سرویس شما به حدی کوچک است که امکان جانمایی حتی نمونه‌های دیواری وجود ندارد، خرید این نمونه خاص نیاز شمارا برطرف می‌سازند. باکس‌هایی مخصوص به روشویی‌های گوشه‌ای نیز در بازار اینترنتی وجود دارند که برای قرار دادن وسایل شما گزینه‌های خوبی به شمار می‌روند و هم‌خوانی عالی نیز با این نوع روشویی‌ها دارند.

 

 

جنس‌های مختلف این روشویی‌ها برای برقراری تناسب بیشتر با فضاهای مختلف تولیدشده و برندهای سازنده متعددی باقدرت به این حوزه وارد گشته‌اند. استیل ضدزنگ، آلومینیوم، ام دی اف و … گزینه‌هایی پیشروی شما هستند که هر یک دارای مزایای متنوعی می‌باشند و به‌گونه‌ای متفاوت شمارا به خواسته‌تان می‌رسانند.

 

خرید روشویی کابینتی مناسب با فضا با توجه به جنس آن

 

توجه به جنس، تهیه روشویی کابینتی مناسب را که ماهیت و ویژگی‌های ارزنده‌ای داشته باشد، امکان‌پذیر می‌سازد. اگر در خرید خود به سراغ برندهای معتبر این حوزه مانند شرکت بازرگانی شریعتی بروید، درواقع به محصولی دست می‌یابید که در تمامی مدل‌ها و طرح‌های آن بهترین جنس ارائه می‌گردد.

مزیتی که بهتر است در کابینت روشویی شما مشهود باشد، ضد آب بودن آن است تا در سرویس‌های بهداشتی که همیشه آب و رطوبت دو عنصر جدانشدنی آنها هستند، بر دوام و ماندگاری کابینت‌ها تأثیر منفی نگذارد.

به‌هرحال جنس‌های پی‌وی‌سی مقاومت عالی در برابر هر نوع عوامل مخرب دارند، اما بسیاری به چوب علاقه بیشتری داشته به همین دلیل به خرید روشویی‌هایی اقدام می‌کنند که کابینت آنها از چوب تهیه‌شده باشد یا کابینت‌های که چوب بوده و باروکش پی‌وی‌سی مقاوم‌سازی گشته باشند.

 

روشویی کابینتی سومیا مدل 629کابینت-روشویی-سومیا-629

 

شما بسته به فضای خود می‌توانید به خرید یک جنس خاص روی‌آورید اگر گمان می‌کنید، سرویس شما کوچک است و احتمال برخورد آب به روشویی شما وجود دارد، چوب را از فهرست خود حذف نمایید، ولی اگر ابعاد سرویس شما آن‌قدر وسیع است که رطوبت به نزدیکی روشویی‌های شما نمی‌رسد مسلماً می‌توانید از زیبایی محصورکننده چوب بهره ببرید.

درگذشته MDF ها عناصر جدانشدنی روشویی‌ها بودند اما به علت اینکه در برابر رطوبت نفوذپذیر بودند، PVC ها جای آنها را به‌سرعت گرفتند و به متریالی پرطرفدار تبدیل شدند.

امروزه پی‌وی‌سی به خاطر مزایایی چون جذب رطوبت پایین، عدم فرسودگی، سال‌ها دوام و ماندگاری فعالان صنعت لوازم بهداشتی ساختمانی را به سمت خود جذب نموده است. این محصول با ویژگی‌های برتر دیگری چون آب‌گریزی ذاتی، نظافت و نگهداری آسان، سطحی کاملاً یکدست و شکیل سرآمد نمونه‌های مشابه موجود در بازار است که قیمت مناسب آن نیز دلیل خوبی است که در این عرصه مقابل دیدگان خریداران به‌خوبی بدرخشد.

 

مزایای متعدد روشویی کابینتی

 

روشویی کابینتی با طرح و رنگ‌های متنوع در حال حاضر مزایای زیادی را نصیب خریداران خود می‌سازند که فارغ از جنس و مدل می‌توان در تمامی آنها این موارد عالی را یافت به همین دلیل است که توصیه به خرید آن‌ها این روزها بیشتر از گذشته به گوش می‌رسد. با ذکر این مزایای قصد داریم شمارا برای خرید این کالای لوکس و لاکچری مصمم نماییم.

 

روشویی-کابینتی-سومیا-مدل-602کابینت-روشویی-سومیا-602

 

  • مورد تایید حوزه سلامت

استفاده از وسایل شخصی بهداشتی که کاملاً استریل و تمیز باشد، برای حفظ نظافت در حوزه سلامت جایگاه ویژه‌ای دارد و دائماً از سوی پزشکان به عموم افراد توصیه اکید می‌شود. حال‌آنکه فضای آزاد سرویس‌های بهداشتی مملو از آلودگی بوده و امکان پاک و عاری نگه‌داشتن لوازم بهداشتی چون حوله، مسواک، شانه‌ها و … عملاً غیرممکن است و برای رسیدن به این مطلوب به فضاهای دربسته نیاز مبرم احساس می‌شود. کابینت‌های روشویی با توجه به این مسئله و به‌منظور حفاظت بیشتر از وسایل بهداشتی وارد سرویس‌ها شدند و به‌طور اختصاصی به حوزه سلامت پرداختند و بدین ترتیب به بهترین جا برای نگهداری لوازم تبدیل گشتند.

 

  • مورد قبول طراحان دکوراسیون

اگرچه زیبایی شاید مهم‌ترین عنصر در دیزاین باشد اما ایجاد نظم و ترتیب و قرار دادن هر وسیله در مکانی مشخص و تعیین‌شده برای آن نیز در ایجاد دکورهایی عالی نقش مهمی دارد. سرویس‌های بهداشتی قدیمی همیشه یک منبع بی‌نظمی شناخته می‌شدند که وسایل هر فرد بدون در نظر گرفتن جای مشخصی برای آن در این مکان‌ها قرارگرفته و چیدمانی اصولی اغلب برای آنها دیده نمی‌شد، اما روشویی کابینتی توانست همراه با ایجاد زیبایی نظم و ترتیب را نیز به سرویس‌ها دعوت نماید و این مکان‌ها را که هرج‌ومرج عنصر جدایی‌ناپذیر آنها بود به فضاهایی لوکس با چیدمانی منحصربه‌فرد و شیک تبدیل نماید.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید